استخراج مقاله از رساله دکتری و آموزش گام به گام استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری و آموزش گام به گام استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری : استخراج مقاله از رساله دکتری بعد از به تمام شدن و نگارش رساله اصلی دانشجویان انجام می‌ شود، باید بگوییم که مقاله استخراج شده از رساله دکتری چکیده‌ ای از کل رساله دانشجویان می باشد که برای آنها دارای امتیازاتی می باشد و باتوجه به استخراج این مقاله و چاپ آن در مجلات خارجی و داخلی معتبر دانشجویان می توانند از موفقیت های کاری و علمی بسیاری برخوردار شوند و مزایای زیادی برای آن ها به همراه خواهد داشت.یکی از با اهمیت ترین مراحل انجام رساله دکتری استخراج مقاله از رساله دکتری می باشد که برای دانشجویان و پژوهشگران بسیار مهم می باشد و باید بگوییم که یکی از معیارهای با ارزش برای ارزیابی رساله دکتری توسط اساتید در جلسه دفاعیه، نمره پایان نامه، دو نمره پایان نامه، و یا تسویه حساب دانشگاه ها به شمار می روند و دانشجو مقطع دکتری باید بتواند مقاله یا مقاله هایی از پرساله دکتری خود استخراج کند و آنها را در قالب مقاله در مجلات معتبر ISI thomson تامسون با نمایه WOS و JCR, اسکوپوس scopus, پابمد pubmed، علمی و پژوهشی داخلی و یا کنفرانس و یا همایش های داخلی و بین المللی پذیرش اکسپت Accept گرفته و به چاپ برساند.اما استخراج مقاله از رساله دکتری کار ساده ای نمی باشد و نیاز به آموزش و مشاوره باافراد با تجربه دارد. در این مقاله به بیان نحوه استخراج مقاله از رساله دکتری می پردازیم و نگارش آن را بررسی می کنیم:

اهمیت استخراج مقاله از رساله دکتری

شما دانشجویان عزیز در مقطع دکتری باید بدانید که بسیاری از دانشگاه ها بخشی از نمره پایان نامه را به استخراج مقاله از رساله دکتری و پذیرش و چاپ مقاله از رساله دکتری در مجلات ISI، ISC ، اسکوپوس Scopus و پابمد Pubmed و مدلاین medline و حتی مقالات علمی و پژوهشی داخلی و یا ارائه در کنفرانس های علمی اختصاص داده اند و همچنین جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، اپلای (Apply) دانشگاه های خارج از کشور اولین سوالی که در مصاحبه دکتری یا بررسی پرونده های مصاحبه دکتری مطرح می شود این است که از متقاضی از پایان نامه خود مقاله ای استخراج کرده است یا خیر و اگر استخراج مقاله از رساله انجام شده است، چندتا مقاله از رساله استخراج شده است.

استخراج مقاله از رساله دکتری

آموزش گام به گام استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری (فرمت استخراج مقاله از رساله دکتری، استخراج و چاپ مقاله ISI، مقاله رساله دکتری، استخراج مقاله ISI) شامل موارد زیر می باشد:

 • نوشتن عنوان مقاله در رساله دکتری استخراج شده از رساله دکتری
 • نوشتن چکیده مقاله استخراج شده از رساله دکتری
 • تعریف کلمات کلیدی (کلید واژه ها) در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • نوشتن مقدمه مقاله در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • نگارش و تدوین پیشینه تحقیق (مرور ادبیات) در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • پیشینه پژوهشی مقاله (مرور پیشینه پژوهش) و بیان نوآوری و شکاف های تحقیق در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • نحوه نوشتن فرضیه ها یا سوالات پژوهش در مقاله استخراج شده از رساله دکتری
 • نحوه نوشتن مدل مفهومی در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • روش شناسی تحقیق، تحلیل داده ها در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • نحوه نگارش بیان نتایج تحقیق (یافته های پژوهش) در استخراج مقاله از رساله دکتری
 • بحث و نتیجه گیری در استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری

چگونگی استخراج مقاله از رساله دکتری

بد نیست بدانید که دانشجویان در مقطع دکتری باید ۲ مقاله از رساله دکتری خود استخراج کنند و به چاپ برسانند. در مقطع دکتری دانشجویان باید پیش از گرفتن مجوز دفاع از رساله دکتری یک مقاله در مجلات isi و یا علمی پژوهشی چاپ کنند. چاپ مقاله برای گرفتن مجوز دفاع در مقطع دکتری ضروری و الزامی است. دانشجویان مقطع دکتری همچنین به منظور فارغ التحصیلی و دریافت دانش نامه خود موظف به چاپ مقاله دوم خود نیز هستند.از همی رو استخراج مقاله از رساله دکتری برای دانشجویان این مقطع آدمکیک دانشگاهی بسیار مهم می باشد و باید روش استخراج مقاله و نحوه نگارش و و تبدیل رساله دکتری به مقاله را بلد باشند. در این قسمت از مقاله به بیان روش های استخراج مقاله از رساله دکتری که شامل موارد زیر می باشد پرداخته ایم:

مطلب پیشنهادی :  پایان نامه دکتری چیست ؟ | پایان نامه دکترا چیست ؟

۱٫ مقاله استخراجی دارای ساختاری مشابه رساله دکتری باشد و در این مقاله دانشجو باید بتواند رساله دکتری خود را طبق اصول مقاله نویسی در حداکثر ۱۰ تا ۱۵ صفحه خلاصه کند.

۲٫ عنوان مقالات استخراجی نباید یکسان بوده و همچنین با مقالات پیشین تفاوت داشته باشد. با یک جستجوی ساده به فارسی و انگلیسی در گوگل یا گوگل اسکولار (Google Scholar) می توانید از این مورد مطمئن شوید.

۳٫ موضوع مقالات باید بگونه ای طراحی شود که بروز بوده تا شانس پذیرش مقاله در مجلات ISI، مجلات ISC، مجلات اسکوپوس Scopus و یا پابمد pubmed و مدلاین medline (مخصوص دانشجویان و اساتید پزشکی) بالا رود.

۴٫ چکیده رساله دکتری باید شامل موضوع تحقیق، هدف تحقیق، مراحل انجام کار، نوآوری های مدنظر، نتایج کلیدی مقاله در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه نوشته شود.

۵٫ به نقل و قول از مقاله های دیگر توجه نکنید و به مقالات اصلی جهت ارجاع دهی مراجعه کنید. برای این کار می توانید از نرم افرار zotero، Endnote و یا سایت https://scholar.google.com/ استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی :  مشاوره انجام پایان نامه در اصفهان ارشد و دکترای

۶٫ دانشجویان مقطع دکتری می توانند قبل از تدوین مقاله استخراج شده از رساله دکتری با شیوه های نگارش مقالات فارسی از نمونه های مشابه در حیطه تخصصی خود به پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی www.sid.ir و یا مجلات الزویر، تیلور، اشپرینگر و … مراجعه نمایند و مقاله خود را در قالب ساختار مورد نظر نگارش نمایند.

۷٫ انتخاب مجله مورد نظر بر اساس اصول انتخاب مجله و سطح بندی مقاله استخراج شده

۸٫ از آنجایی که فرآیند داوری مقالات در مجلات داخلی و یا خارجی در پایگاه های الزویر، اشپرینگر، و …طولانی بوده بهتر است دانشجو با توجه به زمان خود مجله را انتخاب کند.

۹٫ در مواردی که دانشجو وقت زیادی برای پذیرش مقاله خود نداشته باشد، مجلاتی که با اخذ هزینه فرآیند داوری را  سرعت می دهند، باید مجله انتخاب شده جزو مجلات معتبر بوده و در لیست سیاه وزارت علوم و دانشگاه آزاد قرار نداشته و همچنین جعلی نباشد.

۱۰٫ از آنجایی که چاپ مقاله در همایش یا کنفرانس های ملی و بین المللی یکی از شیوه های آسان پذیرش و چاپ مقاله است دانشجویان می توانند با مراجعه با سایت های معتبر معرفی کنفرانس ها مراجعه کنند.

استخراج مقاله از رساله دکتری

نحوه نگارش مقاله

دانشجویان مقطع دکتری دفت داشته باشند که مقاله استخراج شده از رساله دکتری آنها باید ساختاری شبیه به رساله دکتری داشته باشد اما توجه داشته باشند که عنوان ها بهتر است یکی و یکسان نباشند و با موضوعات به روز شده تهیه شوند. چکیدهرساله دکتری باید شامل موضوع تحقیق، هدف و مراحلی که انجام کار را توضیح می‌ دهند، باشد.

تبدیل رساله دکتری به مقاله

همانطور که می دانید تبدیل رساله دکتری به مقاله بعد از ارائه و پذیرفته شدن رساله دکتری انجام می شود. البته در بعضی از دانشگاه‌ ها حتی قسمتی از نمره پایان‌ نامه را به همین مقاله های استخراج شده از رساله دکتری اختصتص می دهند.

 

تز آنلاین برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

افزودن یک دیدگاه