انجام پایان نامه معماری دکتری و مشاوره انجام رساله دکترای معماری

انجام پایان نامه معماری دکتری و مشاوره انجام رساله دکترای معماری

انجام پایان نامه معماری دکتری و مشاوره انجام رساله دکترای معماری

انجام پایان نامه معماری دکتری و مشاوره انجام رساله دکترای معماری

مشاوره انجام پایان نامه معماری دکتری : کسب مدارج عالی علمی ، امروزه از اهمیت بسزایی برخوردار است . رسیدن به جایگاه های برتر در این زمینه نیازمند ارائه تحلیلی کلی از سطح دانش و علم می باشد . به همین علت نیز می توان انجام پایان نامه دکتری را بسیار مهم تلقی نمود . پایان نامه و تز دکتری به صورت کلی از اهمیت بسزایی برخوردار است و محدودیت های معمول در مدت زمان و موضوع تخصصی این پایان نامه، اهمیت آن را دو چندان نموده است.کسب مهارت های علمی مختلف اهمیت بسزایی در به دست آوردن یک جایگاه برتر در سطح کشوری و حتی جهانی خواهد داشت. دانشجویان دکتری امروزه بر اساس شرایط موجود انجام پایان نامه دکتری را در دستور کار خود قرار می دهند. اهمیت این دوره از مدارج علمی تا جایی است که بتوان به یک نتیجه کامل متفاوت در این حوزه دست یافت. رساله دکتری برخلاف تحقیقات و هم چنین پژوهش های ابتدایی در دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد، اهمیت و جایگاهی کاملا متفاوت را دارا می باشد .

بخش های مهم در انجام پایان نامه معماری دکتری

بخش ها و اجزا مهمی در انجام پایان نامه دکتری روانشناسی دخیل می باشند. رعایت هر یک از این بخش ها اهمیت بسزایی خواهد داشت. چرا که نتیجه نهایی کار کاملا وابسته به این موارد خواهد بود. تفاوت اصلی میان پایان نامه ها و تحقیقات با رساله و تز را باید در سطح تحصیلی خلاصه نمود. دشوار بودن احتمالی نوشتن و آماده سازی یک رساله قوی و موثر برای دوره دکتری امروزه به خوبی احساس می گردد. چرا که عدم انجام مراحل پژوهشی موجب می گردد تا این امر به یکی از دشوار ترین دوره ها برای هر دانشجو تبدیل گردد. اما این موضوع دشوار نیز راه حل های خاص خود را خواهد داشت .

عمدتا مشکلات پیش روی دانشجویان برای آماده سازی و تحریر یک رساله قوی از این قرار است :

عدم در اختیار داشتن زمان کافی و لازم

عدم تسلط به تمامی جوانب علمی در موضوع تخصصی رساله دکتری

وجود ضعف های پنهان برای تحریر رساله

عدم دارا بودن توانایی های لازم برای نگارش اصولی رساله دکتری

انجام پایان نامه دکتری با توجه به تمامی پارامتر های یاد شده امکان پذیر خواهد بود. تنها کافی است تا با نگاهی به اهمیت رساله نسبت به انتخاب مسیری برای رسیدن به بهترین و موثرترین راه اقدام نمود .

انجام پایان نامه معماری دکتری

چگونگی انجام رساله معماری دکتری

رساله یک نوشته علمی و پژوهشی است که دانشجویان مقطع دکتری درباره یک موضوع خاص آن را انجام می دهند. شکی در این نیست که انجام رساله دکتری ، اساس اخذ مدرک در این مقطع تحصیلی است . بنابراین برای دانشجویان عزیز به سرانجام رساندن آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است .

مطلب پیشنهادی :  نوشتن پایان نامه دکتری چیست و چرا باید از پایان نامه دکتری مقاله استخراج کنیم ؟

مراحل انجام رساله معماری دکتری

رساله دکتری روانشناسی از بخش ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است که تکمیل آن نیازمند رعایت یکسری اصول و سلسله مراتب می باشد . به همین دلیل به کار گیری این اصول می تواند در فرایند انجام رساله معماری دکتری بسیار کمک کننده باشد . و ما در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم :

گام اول : انتخاب اعضای گروه

برای انجام رساله دکتری مستلزم به یک گروه علمی متشکل از استاد راهنما و مشاور می باشد . اعضای گروه نقش بسیار مهمی را می توانند در ایجاد یک رساله کارآمد ایفا کنند . بنابراین باید اعضایی برای گروه انتخاب کرد که هم از تخصص و وقت کافی برخوردار باشند و هم به راحتی بتوان با آن ها همراه بود .

گام دوم : انتخاب موضوع و نگارش پروپوزال معماری

یکی از مهمترین عواملی که سبب می گردد فرایند انجام رساله دکتری به درستی صورت گیرد دقت و توجه در موضوع انتخاب شده است . موضوع رساله دکتری در درجه اول باید مورد علاقه دانشجو باشد تا بتواند با رغبت و انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهد ، همچنین موضوع انتخابی باید کاملا به روز باشد و به هیچ عنوان نباید از موضوعات تکراری استفاده کرد . یک موضوع خوب باید مفید و مختصر باشد نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند .

پس از انتخاب موضوع باید به نگارش پروپوزال پرداخت . پروپوزال در واقع طرحی است که دانشجویان قصد عملی کردن آن را دارند و بایستی به صورت استاندار و مکتوب به اعضای گروه داده شود. که اگر این طرح پذیرفته شود یعنی انجام رساله دکتری امکان پذیر است و در صورت رد شدن بایستی موضوع را تغییر داد زیرا ممکن است که در پایان این طرح قابل اجرا نباشد .

انجام پایان نامه معماری دکتری

گام سوم: انتخاب منابع تحقیق پایان نامه معماری

برای نوشتن رساله دکتری لازم است که از منابع معتبر استفاده گردد. این مرحله تقش مهمی در نشان دادن اهمیت کار برای داوران دارد. در به کار گیری از منابع بایستی به علمی بودن آن دقت کرد و نمی توان از سایت های نا معتبر و یا مقالاتی که رفرنس ارجا به مبدا را ندارد استفاده نمود .

مطلب پیشنهادی :  انجام رساله دکترای کامپیوتر و مشاوره پایان نامه دکترای کامپیوتر

گام چهارم : انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات

بعد از تایید پروپوزال حال نوبت به انجام تحقیقات برای به دست آوردن اطلاعات جهت تکمیل رساله دکتری می باشد. که این گام بر حسب گرایش و موضوع مورد تحقیق متفاوت است. جمع آوری اطلاعات در بعضی از موضوعات مستلزم تحقیقات آزمایشگاهی هست درحالی که در بعضی به صورت گزارشات میدانی می باشد .

گام پنجم : تکمیل و نگارش رساله معماری دکتری

بعد از گرد آوری اطلاعات می توان به تجزیه و تحلیل داده ها پرداخت و نتایج به دست آمده از آن را به نگارش درآورد که این مرحله پایان فرایند انجام رساله دکتری است. و دانشجو با ارائه آن می تواند از رساله خود دفاع کند .

دسته بندی روش های تحقیق پایان نامه معماری بر اساس هدف

تحقیق بنیادی : پژوهشی است که به کشف ماهیت اشیاء پدیده‌ها و روابط بین متغیرها، اصول، قوانین و ساخت یا آزمایش تئوری‌ها و نظریه‌ها می‌پردازد و به توسعه مرزهای دانش رشته علمی کمک می‌نماید. هدف اساسی این نوع پژوهش تبیین روابط بین پدیده ها، آزمون نظریه ها و افزودن به دانش موجود در یک زمینه خاص است.

تحقیق کاربردی : پژوهشی است که با استفاده از نتایج تحقیقات بنیادی به منظور بهبود و به کمال رساندن رفتارها، روش‌ها، ابزارها، وسایل، تولیدات، ساختارها و الگوهای مورد استفاده جوامع انسانی انجام می‌شود. هدف تحقیق کاربردی توسعه دانش کاربردی در یک زمینه خاص است.

 

 

تز آنلاین برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.