انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه و معرفی منابع مهم برای آن

انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه و معرفی منابع مهم برای آن

انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه و معرفی منابع مهم برای آن

انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه و معرفی منابع مهم برای آن

منابع مهم برای انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه ، به طور کلی پایان نامه مهندسی عمران سازه به سه روش مطالعات عددی، مطالعات آزمایشگاهی و  مطالعات تحلیلی و در زمینه های مختلف مانند مقاوم سازی، خرابی های پیش رونده، ارزیابی لرزه ای و غیره انجام می پذیرد. پایان نامه ها که بخشی از سیستم آموزشی در حال توسعه شده اند، باید توسط دانشجویان به عهده گرفته شوند زیرا موجب بالا رفتن دانش دانشجو می شوند و تمرکز بهتر روی موضوع را به همراه دارند. نوشتن یک پایان نامه با کیفیت حتی برای دانشجویان سطح بالا نیز سخت است، اکثر دانشجویان برای پروژه پایان نامه خود در منابع مختلف به دنبال کمک هستند زیرا همیشه موضوعات جدیدی به وجود می آیند و جهان در حال تغییر و پیشرفت است. راجع به موضوعات مختلفی به دانشجویان تکلیف محول می شود و برای نوشتن پایان نامه عمران سازه موضوعات جدید نیز استفاده می شوند. محدوده بسیار وسیعی برای عناوین پایان نامه مهندسی عمران وجود دارد. تنوع موضوعات پایان نامه مهندسی عمران برای هر دانشجویی که می خواهد موضوعی در این بین انتخاب کند، بیشتر از حد کفایت است. در این میان پایگاه های اطلاع رسانی مفیدی هستند که می توانند دانشجویان را برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران سازه کمک کنند ، با ما همراه باشید تا برخی از این منابع را برای شما معرفی کنیم:

منابع مهم برای انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه

مهم ترین پایگاه های مقالات مهندسی عمران بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

افرادی که در رشته مهندسی عمران مشغول به تحصیل هستند، مهارت‌های طراحی خود، به ویژه طراحی کامپیوتری را توسعه می دهند. کار پروژه یک موضوع اصلی است، به این معنی که مهندس عمران، در سال‌های آخر تحصیل، قادر به تکمیل پروژه‌های طراحی به صورت جداگانه یا درون یک تیم خواهند بود.

Science Direct پایگاه الزویر یکی از مفیدترین منابع مقاله به حساب می آید که حوزه‌های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.

Springer این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی عمران در آن به چاپ می رسد.

منابع مهم برای انجام پایان نامه مهندسی عمران سازه

نکاتی که باید در نگارش پروپزال عمران سازه رعایت کنیم:

  • موضوع شما غیر تکراری باشد.
  • موضوع باید متناسب با شرایط جامعه و شرایط سیاسی باشد.
  • موضوعی که انتخاب میکنید باید در تخصص شما و استاد راهنمایتان باشد.
  • موضوع باید یک مشکل مهم را حل کند.
  • موضوع پروپوزال باید متناسب با سطح شما باشد و از انتخاب موضوع های خیلی سخت به شدت دوری کنید.
  • مدت زمان انجام شدن پروپوزال را در نظر بگیرید و حتما آن را بر اساس زمانی که در انتظار شما هست انتخاب کنید.(پیشنهاد میشود اگر خودتان میخواهید آن را انجام دهید به مدت ۳ ماه حداقل برای آن زمان بگذارید)
  • نتیجه پروپوزال شما مهم ترین قسمت آن است و حتما به وضوح باید آن را روشن کنید.
  • برای انتخاب موضوع حتما توجه کنید که امکانات موجود را داشته باشید.
  • هزینه ی انجام آزمایش ها را هم حتما در نظر بگیرید.
  • موانع اخلاقی مانند حقوق انسان و سایر جانداران و صدمه زدن به محیط زیست را هم جدی بگیرید.
مطلب پیشنهادی :  مشاوره انجام پروپوزال های دکترا و ارشد

در انجام پایان نامه عمران سازه از چه نرم افزارهایی استفاده کنیم؟

انجام پایان نامه عمران سازه با SAP2000  : یکی ازنرم افزار های پر کاربرد در تحلیل و طراحی سازه ها می باشد که قابلیت انجام انواع تحلیل های دینامیکی و استاتیکی و تحلیل های خطی و غیر خطی را دارا می باشد. این نرم افزار در حدود سه دهه است در آنالیز و طراحی سازه ها مورد استفاده قرار گرفته است.

انجام پایان نامه عمران سازه با ETABS: این نرم افزار  مختص تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی می باشد. و  نسخه های جدید نرم افزار دارای قدرت تحلیل بالایی بوده و می تواند در ارزیابی رفتار لرزه ای ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد.

انجام پایان نامه عمران سازه با  ABAQUS : یکی از پرکاربرترین نرم افزار های تحلیل المان محدود در مسائل مکانیک جامدات می باشد. که با توجه به قدرت زیاد این نرم افزار و دارا بودن کتابخانه ای جامعی از رفتار مصالح مختلف در پایان نامه های مهندسی عمران سازه دارای کاربرد وسیعی می باشد. یکی از ویژگی های این نرم افزار که آن را از سایر نرم افزار ها مشابه متمایز نموده است، محیط کاربر پسند این نرم افزار و یاد گیری راحت آن می باشد. از دیگر ویژگی های این نرم افزار قابلیت کد نویسی در آن می باشد.

انجام پایان نامه عمران سازه با  ANSYS : نرم افزار چند منظوره ای می باشد که  قابلیت تحلیل  انواع مسائل مهندسی از قبیل مکانیک جامدات، مکانیک سیالات، حرارت، مغناطیس، الکترواستاتیک، الکتریسیته، ارتعاشات، استاتیک و غیره را دارد. این نرم افزار محصول شرکت ANSYS Inc بوده و  به عنوان ابزار تحلیلی  روش اجزا محدود مورد استفاده قرار می گیرد. در پایان نامه های مهندسی عمران به طور وسیعی از این نرم  افزار استفاده می شود.

انجام پایان نامه عمران سازه با  OPENSEES : يك نرم افزار رایگان می باشد که به صورت کد باز در اختیار استفاده کنندگان قرار گرفته و با استفاده از روش اجزا محدود به تحليل انواع سازه ها مي پردازد. این نرم افزار به صورت مخفف از حروف اول کلمات عبارت به صورت یک سیستم باز جهت شبیه سازی در مسائل مختلف مهندسی سازه و زلزله شناخته شده است. با توجه به رایگان بودن نرم افزار استفاده از آن در مقالات علمی تولید شده از پایان نامه های مهندسی سازه بسیار مورد توجه می باشد.

انجام پایان نامه عمران سازه با  PERFORM : نرم افزاری  منتشر شده توسط شرکت CSI ( دانشگاه برکلی کالیفرنیا) می باشد. برنامه ای بسیار محبوب در  ارزیابی عملکرد غیر خطی انواع سازه ها می باشد. در این برنامه مدل سازی سازه ها به صورت دو بعدی و سه بعدی  قابل انجام می باشد. مهمترین کاربرد این برنامه ارزیابی آسیب پذیری و مقاوم سازی  ساختمان ها می باشد.

مطلب پیشنهادی :  فرضیه پژوهش چیست و چگونه فرضیه پژوهش خود را بنویسیم ؟

انجام پایان نامه عمران سازه با CSI Bridge : این نرم افزار توسط شرکت CSI جهت آنالیز و طراحی انواع پل ها توسعه داده شده است. قابلیت تحلیل و طراحی در برابر بارهای ثقلی، بار باد، بارهای لرزه ای و بار های متحرک  به صورت سه بعدی از ویژگی های این برنامه قدرتمند می باشد. در پایان نامه های مهندسی عمران سازه که مربوط به پل ها باشد از این نرم افزار می توان بهره جست.

انجام پایان نامه عمران سازه با  DIANA : این نرم افزار  بر پایه المان محدود می باشد که  جهت شبیه سازی  مسائل سازه ای و ژئوتکنیکی  و اندرکنش بین آنها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین طراحی سازه های بتنی و طراحی در برابر آتش سوزی از مواردی هستند که به عنوان مهمترین قابلیت های این نرم افزار شناخته می شوند.

انجام پایان نامه عمران سازه با MATLAB : یکی از نرم افزار های قدرتمند و پر کاربرد در رشته مهندسی عمران سازه می باشد. که در پایان نامه های بهینه سازی، پایان نامه های نیازمند کد نویسی و پایان نامه های مرتبط با شبکه های عصبی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تز آنلاین برندی متفاوت در خدمات پایان نامه و مشاوره پروپوزال با همکاری اساتید برجسته ایران

مشاوره پروپوزال دکتری و مشاوره پروپوزال ارشد و مشاوره انجام پایان نامه ارشد و مشاوره انجام پایان نامه دکتری

تلفن مشاوره 09199631325 می باشد (پایان نامه و مقاله)

پست های مرتبط

افزودن یک دیدگاه

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.