نحوه سابمیت (Submit) مقاله به ژورنال ISI

نحوه سابمیت (Submit) مقاله به ژورنال ISI

نحوه سابمیت (Submit) مقاله به ژورنال ISI| نحوه ارسال مقاله به مجله ISI

نحوه سابمیت (Submit) مقاله به ژورنال ISI

آموزش ارسال مقاله، آموزش فرآیند سابمیت مقاله، ارسال Submit مقاله به ژورنال ISI، آموزش ارسال Submit مقاله به ژورنال ISI ، طریقه ارسال مقاله به ژورنال های ISI، ارسال ثابمیت مقاله به مجلات و ژورنال های نمایه آی اس آی با نمایه JCR، ارسال ثابمیت مقاله به مجلات ISI با ضریب تاثیر Impact Factor، مراحل پذیرش مقاله ISI، سابمیت مقاله یعنی چه؟ آموزش تصویری ارسال مقاله به مجلات ISI، هزینه سابمیت مقاله، نحوه سابمیت، پذیرش و چاپ مقاله در ژورنال های خارجی و ISI

اولین گام برای اکسپت مقاله در یک مجله علمی معتبر مانند مجله علمی ترویجی، علمی پژوهشی، مجلات معتبر ISI، اسکوپوس Scopus، پابمد PubMed و Medline مدلاین انتخاب یک مجله مناسب و ارسال مقاله به مجله است.

 

زمانی که محقق مراحل مختلف ثابمیت یک مقاله را طی کند و موفق به ارسال Submit مقاله شود، در واقع فرآیند ثابمیت Submit انجام شده است. سابمیت در لغت به معنی ارایه کردن و معرفی نمودن است و در واقع امتیاز علمی برای یک محقق و مولف به شمار نمی آید چرا که هر مقاله ضعیفی را نیز می توان به هر ژورنالی سابمیت کرد.

ولی اگر رزومه شما خالی است می توانید آنرا در رزومه خود گزارش کنید بدین صورت of…. Submitted to journal. در برخی از دانشگاه ها ممکن است امتیازی برای دانشجویی که مقاله خود را به ژورنال مورد تایید و معتبر Submit سابمیت کرده باشد در نظر می گیرند چرا که فرض بر این است که مقاله ای که زیر استاد راهنما کار شده است دارای اعتبار و محتوی علمی است و امتیاز مثبتی در جلسه دفاعیه دارد.

 

مطلب پیشنهادی :  مشاوره مقاله ارشد | مشاوره مقاله دکترا

فرآیند ارسال Submit مقاله به ژورنال به دو صورت می تواند صورت بگیرد:

روش اول ارسال مقاله به ژورنال: استفاده از سیستم آنلاین برای سابمیت Submit ارسال مقاله است. معمولا ژورنال های الزویر، امرالد، اشپرینگر، جان وایلی، تیلور از سیستم آنلاین برای سابمیت مقاله استفاده می کنند.

در این دسته از مجلات ابتدا از کاربر درخواست Register ثبت نام دارند و با ثبت نام در ژورنال، نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس میتوانید وارد صفحه main page خود شده و روی new submission کلیک کنید و مراحل ثابمیت را گام به گام طی کرده و پس از ثابمیت یک کد منحصر به فرد برای مقاله خود دریافت می کنید.

از این به بعد برای هر مکاتبه با مجله و سردبیر، باید از آن کد استفاده کنید. همچنین هر نوع عملیاتی که برای مقاله شما صورت پذیرد در سیستم نمایش داده می شود مانند With editor، under review، minor revision، Accept، Reject.

روش دوم سابمیت Submit مقاله به ژورنال: استفاده از ایمیل برای ارسال مقاله به مجله است. در این نوع سابمیژن Submission، از ایمیل مجله که در بخش راهنمای نویسندگان instructions to authors و یا manuscript submission است می توانید استفاده نموده و مقاله خود را که مطابق با Template مجله آماده کرده اید، برای مجله سابمیت (ارسال) کنید.

در برخی از مجلات، پس از ارسال ایمیل، ادیتور کدی به مقاله شما اختصاص داده و شما پس از آن می توانید برای مکاتبات بعدی خود از آن کد استفاده کنید. استفاده از هر یک از این روش ها ربطی به اعتبار مجله ندارد و بستگی به امکانات سایت مجله دارد گرچه اکثر ژورنال های معتبر روش آنلاین را برای سابمیت ترجیح می دهند.

 

مطلب پیشنهادی :  مقاله ی ISI چیست ؟ | مزایای مقاله ی ISI

 

تز آنلاین گروپ | مرکز مشاوره انجام پایان نامه دکتری و ارشد و مشاوره چاپ مقاله علمی و پژوهشی در ایران

تلفن : 09353132500 و 09199631325

افزودن یک دیدگاه