نحوه معرفی داور به مجلات ISI

نحوه معرفی داور به مجلات ISI

نحوه معرفی داور به مجلات ISI

نحوه معرفی داور به مجلات ISI :

همانطور که می دانید بسیاری از مجلات و ژورنال ها بعد از ارسال مقاله به آنها طی ایمیلی از شما می خواهند تا برای داوری مقاله خودتان سه یا چهار داور در حیطه تخصصی خود معرفی کنید.

ادیتور مجله ISI با ارزیابی داوران معرفی شده از سوی شما تصمیم می گیرد که داوری را به آنها بسپارد یا خیر. برای این کار به راه کارهای زیر توجه کنید.

 

نکات مهم برای معرفی داور به مجله

1– سعی کنید هیچ داوری reviewer را از کشور خود به ادیتورها معرفی نکنید چراکه به احتمال خیلی زیاد مقاله برای انها ارسال نخواهد شد.
2- در حیطه تخصصی مقاله خودتان به جستجوی مقالات بپردازید. وقتی احساس کردید سطح مقاله معتبری که دریک مجله معتبر چاپ شده است به مقاله شما نزدیکتر است یکی از نویسندگان آن را با مشخصات کامل به ادیتور معرفی کنید.
3- هیچ وقت با داوری referee که خودتان به ادیتور معرفی کرده اید تماس نگیرید. در این صورت احتمال خبردار شدن ادیتور و عدم بررسی مقاله شما وجود دارد.
4- سعی نکنید که داورانی انتخاب کنید که در حیطه مقاله شما صاحب نظر و دارای مقالات متعدد باشند. این کار موجب می شود فرد سخت گیری را برای داوری مقاله خود انتخاب کنید. در عین حال داوری را انتخاب نکنید که اصلا مقاله معتبری در حیطه کاری شما نداشته و حتی تجربه ای در این زمینه ندارد.
5- همه داوران را از یک کشور یا حتی یک قاره انتخاب نکنید. به انتخاب داروان تنوع دهید تا ادیتور به شما اعتماد کند.
6- مشخصات کامل داوران را برای ادیتور ارسال کنید.

 

مطلب پیشنهادی :  خدمات ویرایش و فرمت بندی مقاله ISI و اسکوپوس

برای معرفی داوران برای مجلات علمی و پژوهشی و ISI می توانید از فرم زیر استفاده کنید:

 

رديف      نام و نام خانوادگی داور        تخصص داور        محل خدمت       تلفن ثابت و همراه داور      ايميل داور         آدرس کامل داور
1
2
3
4

 

تز آنلاین گروپ | مرکز مشاوره انجام پایان نامه دکتری و ارشد و مشاوره چاپ مقاله علمی و پژوهشی در ایران

تلفن : 09353132500 و 09199631325

افزودن یک دیدگاه